Çocuklarda DEHB ve OKUL Problemleri

  • Anasayfa
  • Çocuklarda DEHB ve OKUL Problemleri

Evde bir şekilde edilgen olduğu dönemde kendi sınırları içinde büyüyen çocuk, etken döneme geçişinde bir takım zorlukları fark etmeye başlar ebeveynlerimiz.

Çocukların Akademik Okul Hayatları Nasıl Düzelir?
Çocuklar Okulu ve Ders Çalışmayı Nasıl Sevebilir?
Çocuklar Okul Hayatında Potansiyellerini Nasıl Ortaya Çıkartabilir?
Çocukların Öğrenme Güçlüğü Nasıl Çözümlenebilir?
Çocukların Matematik ya da Sözel Derslerle İlişkisi Nasıl Düzeltilebilir?

Tüm bu sorunlara ve sorulara modern tıp desteği alındığı halde çözüm ne çocuğu ne de aileyi tatmin boyutuna taşımayabilir.

Ve çocuklar için okul, ders, sınav kâbusa dönebilir. Kâbusa dönen süreci biz, bedene yansıyan davranışlardan anlarız. Çocuklar bazen anneden ayrılmak istemez, hırçınlaşır, arkadaşları ile bir bağ kuramayabilir, sabahları okul için kalktığında feryat figan ağlayabilir.

Bedende izlediğimiz bu davranışların çözümü, ruhsal ve zihinsel kayıtlarımızı deşifre etmekte gizlidir çoğu zaman. Çünkü beden iç düyamızda yazılı olan programı dünya aleminde bize ileten mesaj kutusudur.

Bir bilgisayar programı gibi işleyen insanın sistemi, yazılımda hangi kodlar var ise kudret kalemi olan bedende de bunu izletir esasında. İç dünyana baki iç dünyanı keşfet, iç dünyandaki programları bul der. Sana ilettiğim mesajı kapatma cevaplandır der aslında.

DEHB ve OKUL PROBLEMİNİN NEDENİ NEDİR? NASIL ÇÖZÜLÜR?

Bu kodları yaşadığımız hangi anılarımızdan ya da hangi epigenetik aktarımlarla miras aldığımızı bilmek. İnsanın, annenin çocuğunu gerçek manada doğurabilmesi demek.

Fiziksel olarak bir çocuk dünyaya getirdiğimizde değil, ruhsal ve zihinsel kodlarımızı saklandıkları yerden çıkarabildiğimizde doğum yaparız.

Bazen kendimizden kendimizi,

Bazen de çocuğumuzu doğururuz yine yeniden.

Çocuğumuzun okul hayatında yaşadığı sorunları, bazen kendi yaşam deneyimlerinden kaynaklanırken çoğu zaman gebelikte ve doğumda yaşadığım bir çok sebepler çocuğa “ potansiyelini yaratamama” olarak programlanmış olabilir.

İstediğimiz kadar davranışları düzeltmeye çalışalım…

Yani madde bedeni düzeltmeye çalışalım.

Yazılım değişmediği sürece program aynı çalışır. Sahnedeki dekorlar değişebilir, sebepler değişebilir sadece…

Burası insanın görülmeyen zihin ve ruhsal boyutudur.

Call Now Button0 530 526 72 64